Open cages

Наскільки незвичайні ці птахи й що у них спільного з динозаврами? Представляємо до вашої уваги підбірку з 20 цікавих фактів про курей!

● Кури мають чудову пам’ять. Вони можуть запам’ятати й розрізнити понад 100 облич інших курей і впізнати їх навіть після кількох місяців розлуки.

● Кури мають власну мову приблизно з 30 різними звуками. Кожен з них має своє значення.

● За допомогою специфічного кудкудакання кури можуть не тільки попередити стадо про наближення хижака або закликати до їжі, але й проявляти емоції.

Найстаріша курка у світі дожила до 16 років. У природі кури живуть близько 10 років, але у промисловому розведенні бройлерів вбивають у віці близько 6 тижнів, а несучок — 1,5 року.

● Кури можуть утриматися від вживання ласощів, якщо вони знають, що отримають більшу винагороду в майбутньому.

● Курячий дзьоб відчуває біль. Однак, заводчики обрізають їм дзьоби без анестезії, щоб зменшити взаємне каліцтво тварин, що знаходяться у стані стресу в тісних клітках.

Мама курка кудкудакає до своїх пташенят ще до того, як вони вилупляться. Більш того, пташенята також пищать до неї та один до одного, щоб синхронізувати час вилуплення.

● Щоб привернути увагу курки, півень виконує складний шлюбний танець, що складається з відповідних кроків, звуків та рухів головою, піднімаючи та опускаючи їжу.

● Вибираючи пару, курка звертає увагу на розмір і колір гребінця на голові: чим він більший і яскравіший, тим краще. Положення даного півня в ієрархії стада та представлений ним шлюбний танець також мають велике значення.

● Півні демонструють галантну поведінку щодо своїх улюблених курок — вони ховають їх від дощу під крилами й діляться їжею.

● Коли курка висиджує яйце, вона перевертає його до 50 разів на день, щоб переконатися, що воно рівномірно нагріте.

Кури люблять деяких особин у стаді більше за інших. Коли вони знаходять їжу, то найближчим друзям дозволяють підходити до неї першими.

● Домашня курка — найпоширеніший вид птахів у світі з популяцією близько 25 мільярдів.

● Куряче серце б’ється від 220 до 360 разів на хвилину. Для порівняння, за цей час серце людини робить не більше 100 ударів.

● Курям, як і людям, сняться погані й хороші сни.

● Курка — одна з найближчих живих родичів тиранозавра.

● В Індонезії можна зустріти дуже рідкісний вид курей під назвою Ayam Cemani. Він відрізняється особливим забарвленням — пір’я, дзьоб, шкіра і навіть внутрішні органи мають чорний колір. Птах цієї породи може коштувати до 2,5 тисяч доларів!

● Дикі кури несуть 10-15 яєць на рік. На відміну від них, несучки на промисловій фермі несуть близько 300 яєць одночасно, що призводить до швидкого виснаження організму, послаблює кістки та внутрішні органи.

● Кури вчать своїх пташенят, які рослини їсти, а яких краще уникати.

● Дводенні курчата вже усвідомлюють, що дана річ не перестає існувати, коли вона зникає з їх очей. Людським дітям потрібно близько 7 місяців, щоб зрозуміти цей факт.

Джерело: https://www.otwarteklatki.pl/blog/20-ciekawostek-o-kurach
Авторка: Вероніка Журек, активістка «Відкриті клітки Польща»
Переклад з польської: Альберт Мончка, активіст ГО «Відкриті клітки Україна»
Адаптація: Єлизавета Шоломова, активістка ГО «Відкриті клітки Україна»