Відкриті клітки

Попри складний рік, кожному хочеться вірити в диво, особливо взимку. Грудень — місяць снігу, коли на обличчі вперше за стільки часу з’являється посмішка, натхненна щирим сміхом дітей, які ліплять сніговика чи катаються на санчатах.

Життя триває завдяки сміливості та героїзму наших захисників, які борються за щасливе майбутнє України. Саме зараз такі рідкісні вогники гірлянд, заклади, прикрашені власноруч вирізаними сніжинками з паперу та ялинкові іграшки на прилавках супермаркетів, повертають відчуття свята. 

Отримувати подарунки надзвичайно приємно, проте дарувати їх — вдвічі радісніше. Команда «Відкритих кліток» зібрала для вас п’ять ідей етичних подарунків. Обирайте будь-який варіант та діліться щастям з іншими.

Подарувати картину з виставки «Тварини очима машини»

У листопаді команда «Відкритих кліток» презентувала виставку картин, згенерованих штучним інтелектом «Тварини очима машини». Героями робіт стали фермерські, домашні та дикі тварини. Виставку було організовано, щоб розповісти про життя на промислових фермах та закликати відвідувачів події боротися за світ, вільний від страждань. Кожна картина є унікальною, згенерованою активістом «Відкритих кліток» за допомогою нейромережі Midjourney та надрукованою в єдиному екземплярі. Придбати виставлені роботи можна в соціальних мережах організації: у Фейсбуці чи Інстаграмі. Картина буде не лише гарним та символічним подарунком, а й вкладом у добру справу. За виручені кошти «Відкриті клітки» спільно з громадською організацією «Львівська веганська кухня» закуплять рослинні продукти для відправки військовим, які не вживають м’яса.

Подарувати теплу зиму для підопічних притулку «Вуглик»

Хочеться зробити для когось особливий подарунок? Підопічні найбільшого в Україні притулку для свійських тварин «Вуглика» зараз потребують вашої допомоги, адже через постійні обстріли інфраструктури російськими загарбниками вони можуть не дожити до весни. Команда «Відкритих кліток» оголосила збір коштів для закупівлі трьох генераторів та двох буржуйок для закладу, тож ви можете долучитися та подарувати свою турботу беззахисним тваринам. Підтримати притулок можна на сайті або на банку.

Подарувати веганські смаколики

Рослинні страви є поживними та надзвичайно смачними, а їх виробництво є значно безпечнішим для навколишнього середовища, ніж виробництво тваринної продукції. Підтримати українські веганські ініціативи та подарувати корисний подарунок можна, замовивши рослинні продукти від таких виробників, як Wanted Vegan, The Loopci та Eat Me At. Тривалий час Wanted Vegan збирали найкращі технології виробництва рослинного м’яса по всьому світу, щоб м’ясо на основі пшеничного та горохового білка можна було скуштувати й в Україні. 

Поїсти швидко та смачно — це про The Loopci. Особливо зараз, коли приготувати повноцінну страву не вистачає часу. Берете з собою веганську тушкованку від The Loopci та завжди почуваєтеся ситими. Чудовий подарунок для зайнятих друзів та подруг! 

Для тих, хто любить готувати, можна подарувати рослинний фарш від Eat Me At. На сайті компанії також можна знайти рецепти на основі їх продукції. З таким чудовим подарунком збиратися на смачну вечерю виходитиме значно частіше.

Хорошим подарунком також буде подарунковий сертифікат на торт від Середа vegan point, адже солодке завжди хороша ідея.

Подарувати теплий етичний одяг

Подбати про тепло та затишок рідної людини — найтурботливіший подарунок. Зігріватися етично вже давно стало трендом сучасної моди. Про страждання хутрових тварин на фермах розповідають в розслідуваннях та пишуть у статтях. Хутро личить лише звірям, а для нас із вами є інші альтернативи: штучне хутро, фліс, бавовняна фланель та одяг із конопель. Список етичних брендів можна знайти на сайті кампанії Вільний від хутра ритейл.

Подарувати свою доброту тваринам

Одним із кращих подарунків є час, який ми приділяємо комусь. Свійські тварини як ніхто потребують нашої уваги, адже вони є найбільш вразливими з тварин. Їх життя на промислових фермах — справжні тортури, а смерть є надзвичайно болісною. Боротьба за право тварин на життя без страждань — тривала і складна, проте результативна. Лише три години волонтерства на тиждень здатні змінити долі тих, хто вже втратив надію. Подбати про фермерських тварин можна, долучившись до команди «Відкриті клітки».

Який би подарунок ви не обрали, головними є ваша увага та турбота про близьку людину. Команда «Відкритих кліток» зичить вам та вашим рідним у новому році мирного неба, здоров’я та світу, вільного від страждань. Бережіть себе!


Авторка статті: Настя Рашевська, активістка ГО «Відкриті клітки Україна»