Andrew Skowron

Як виглядає виробництво молока в реаліях промислового розведення?

Ви коли-небудь замислювалися, як виглядає виробництво молока, яке можна знайти на полицях у будь-якому продуктовому магазині? Чи справді життя корови виглядає настільки ідилічно, як показують в рекламних роликах? На жаль, доля корів не така барвиста, як багатьом з нас здається.

Як виглядає виробництво молока?

Корова стає статевозрілою у віці від 1,5 до 2 років. В цьому віці її штучно запліднюють. Вагітність у корови, як і у людини, триває 9 місяців. У цей час молочні залози починають виробляти молоко. Протягом перших днів після пологів корова виробляє так зване молозиво, молоко, багате поживними речовинами, мінералами та антитілами. Однак воно не придатне для споживання людиною, тому в цей період корів не доять. Однак таке молоко надзвичайно важливе для теляти в перші дні життя, оскільки воно відповідає за його імунітет.

Що відбувається з коровою після отелення?

Для збільшення виробництва молока корову знову запліднюють через 90 днів після пологів. Потім, навіть під час вагітності, вона дає молоко і все ще доїться. Близько 7 місяця корова стає «сухою», тобто її перестають доїти, щоб набратися сил для наступних пологів на кілька тижнів.

Продуктивність корів

Згідно з прогнозами на 2021 рік, попри зменшення поголів’я молочних корів, середній урожай збільшиться і досягне 6540 літрів на корову. Це дає 14,5 мільярдів літрів молока, виробленого тільки в Польщі!

Скільки живе корова?

Корова може досягати 20 річного віку. Однак корова, яка живе у жорстоких реаліях промислового розведення, де її використовують для народження та виробництва величезної кількості молока, живе до 4-5 років. У цьому віці — внаслідок втоми, травм або легшої сприйнятливості до хвороб — її ефективність знижується, тому вона більше не потрібна заводчикам. Тоді її найчастіше вбивають на корм для тварин.

А як щодо телят?

Теля зазвичай забирають у матері в перший день. Для того, щоб зменшити ризик розвитку зв’язку між матір’ю та дитиною. Розлучених телиць спіткає така ж доля, як і їхню матір, тобто вони будуть використовуватися для виробництва неприродно великої кількості молока. А потомство чоловічої статі буде вбите через кілька місяців на телятину.

Пийте молоко, будете здорові — ви впевнені?

У дитинстві нам неодноразово казали, що молоко є невіддільною частиною нашого раціону, оскільки воно містить кальцій і гарантує міцність кісток. Однак це не так, оскільки засвоєння кальцію з коров’ячого молока становить трохи більше ніж 30%, а, наприклад, з броколі — понад 60%. Постачання кальцію та вітамінів D і K, які безпосередньо не пов’язані з вживанням коров’ячого молока, відповідає за тверді кістки. Так само часто нас вчили, що «корів треба доїти» або що «корови дають молоко самі», що також є помилковим уявленням. Корова — як і будь-який інший ссавець — природно дає молоко тільки перед і після пологів, щоб прогодувати молодняк.

Авторка: Аніта Олеяж, активістка «Відкриті клітки Польща»
Переклад з польської: Альберт Мончка, активіст ГО «Відкриті клітки Україна»
Адаптація: Ніна Новосельська, активістка ГО «Відкриті клітки Україна»
Джерело: https://www.otwarteklatki.pl/blog/produkcja-mleka