26 листопада 2020

АКЦІЯ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БЕЗ ХУТРА «КРИВАВИЙ РОЗПРОДАЖ» 

У п’ятницю, 27 листопада, у Києві, та в інших містах України (Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ, смт Покровське) пройдуть акції до Всесвітнього дня без хутра, які мають на меті привернути увагу до жорстокості хутрової індустрії та закликати споживачів не робити необдуманих покупок в цей день.

Марш розпочнеться о 9.00 на вул. Велика Васильківська, 27 та пройде цією вулицею, адже саме там розташовано найбільше магазинів з хутряним одягом. В рамках акції, зоозахисники намагатимуться показати реалії хутрової промисловості та її шкоди довкіллю. Організатори події: Міжнародна зоозахисна ГО «Відкриті Клітки Україна», кампанія ХутроOFF від ГО «Єдина планета» та ГО «Кожна тварина».

«Хутро вже давно не актуальне, адже, по-перше, існує набагато функціональніший, екологічніший та етичніший одяг зі штучних матеріалів, а, по-друге, це — не модно. Понад 1000 всесвітньо відомих брендів відмовились від цієї невиправданої жорстокості» — розповідає активістка ГО «Відкриті клітки Україна» Андріана Федевич.

Традиційно, ще з 60-х років, четверта п’ятниця листопада має назву «Чорна п’ятниця». До нас ця традиція прийшла відносно недавно, у 2000-х з США. В цей день в Штатах стартує перед різдвяний розпродаж. В Україні, зазвичай, знижки починаються ще з понеділка і рідко сягають хоча б 50%, проте кожного року все більше мереж роздрібної торгівлі беруть участь у цьому розпродажі та закликають споживачів купувати ще більше.

Поряд з цим, ще у 80-х, в тих же Штатах, шалені знижки супроводжувалися протестом, що закликав відмовитися від купівлі хутряних виробів. Саме тоді офіційно з’явилася «П’ятниця Без Хутра» (Fur-Free Friday) — акція, що закликає не купувати речі (які можливо й не знадобляться) тільки через те, що на них пропонуються знижки. Так званий рух проти конс’юмеризму. Адже, по суті, це — спонсорство жорстоких вбивств.

Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/856731051822518/

ВАЖЛИВО! Оскільки безпека учасників заходу в пріоритеті, не забудьте приходити в масці та дотримуватись соціальної дистанції, адже захід проводитиметься з дотриманням всіх карантинних норм!

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація