1 жовтня 2020

АШАН ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД ФУА-ГРА

Один з найбільших ритейлерів України став на шлях гуманності! Мережа Ашан Україна відмовилась від продажів фуа-гра у всіх свої торгових точках країни, перехідний період буде завершено до кінця 2020 року.

 

Фуа-гра — французький делікатес, який виготовляється із жирної печінки качки чи гуски. Цю страву засуджують через жорстокість до тварин. Адже птахів годують насильницьким, так званим “гаважним” методом і від такої “дієти” пташина печінка збільшується у 7-10 разів. Це і є фуа-гра, з французької “foie gras” – жирна печінка.

 

Через пов’язану із цим виробництвом жорстокість, фуа-гра заборонене у деяких країнах. Серед них Італія, Німеччина, Данія, Норвегія, Індія. У 2012 році набрала чинності заборона продажу фуа-гра у штаті Каліфорнія. У листопаді минулого року, завдяки кадрам, знятим на українській фабриці, місто Нью-Йорк також прийняло заборону фуа-гра, яка набуде чинності з 2022 року.

 

Світовий ринок виходить на рівень лабораторного вирощення продуктів тваринного походження. Французький стартап Suprême працює над лабораторною версією фуа-гра. Компанія сподівається випустити свій кінцевий продукт до 2022-2023 років.

 

“Ми прагнемо, аби асортимент продукції Ашан був не тільки якісним та широким, але і відповідальним. Тому для нас є важливими питання простежуваності, етичності наших партнерів щодо своїх співробітників, до процесів на виробництвах та до утримання тварин, якщо мова йде про продовольчу групу” — говорить Вікторія Шило, керівник відділу закупівель напрямків FMCG та Фермерські товари, Ашан Україна

 

В Україні серед корпоративної сфери стає все більш актуальним відмовлятися від негуманних товарів. Окрім міжнародного ритейлера деякі ресторани теж вже відмовились від продажу цього продукту, серед яких представники сім’ї ресторанів Діми Борисова, а також  заклади зі Львова та Івано-Франківська.

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація