16 вересня 2020

КАДРИ З ПРИХОВАНОГО РОЗСЛІДУВАННЯ ВІДКРИТИХ КЛІТОК НА «ЗРАЗКОВІЙ» ХУТРОВІЙ ФЕРМІ НАБЛИЗИЛИ ПОЛЬЩУ ДО ЗАБОРОНИ ХУТРА!

У вівторок, 8 вересня, Відкриті клітки опублікували результати двомісячного розслідування на найбільшій відомій хутряній фермі у світі, яка знаходиться в Польщі країні, яка, поряд з Китаєм, є у трійці лідерів з хутрового виробництва. Український активіст працював на норковій фермі й задокументував випадки канібалізму, справжні умови утримання норок, відкриті рани у тварин та численні смерті на фермі. 

Розслідування проводив Євген, активіст Відкритих кліток Україна. 16 червня цього року він почав працювати на норковій фермі у Ґуречках, що належить Войцеху Войчеку братові та діловому партнеру Счепана Войчека, президента Польської хутряної асоціації, надзвичайно впливової та багатої людини на рівні країни. Ця ферма є найбільшою в Польщі, і, ймовірно, навіть у світі за свідченнями працівників, на ній знаходиться до півмільйона тварин. Євген, використовуючи телефон і приховану камеру, два місяці фільмував умови на цій фермі, щоб показати справжню ціну «елітного» хутра від відомого виробника, який наголошував на «відмінних» умовах утримання тварин.

Записи з ферми в Ґуречках свідчать про численні випадки канібалізму, агресії, смертей, відкритих ран або паралічу кінцівок норок. Брати Войчеки щоразу хваляться чудовими умовами утримання тварин, які, на їхню думку, панують на їхніх фермах, звинувачуючи активістів у публікації матеріалів з нелегальних ферм. Іноді вони навіть припускали, що записи надходять не з польських ферм, а, наприклад, з Китаю. Розслідування Євгена це однозначний доказ того, що страждання тварин це не результат індивідуальної недбалості, а універсальна проблема вирощування диких тварин на хутро, не важливо на якій фермі та в якій країні.

Євген відверто розповів перед камерою про свій досвід роботи на фермі у фільмі, який доступний на сторінці організації (посилання на відео тут). Активіст описує, як щодня знаходив мертвих норок у клітках, та про “шпиталь” павільйон для хворих тварин, в якому вони не отримували ветеринарної допомоги, а лише чекали смерті в газовій камері або помирали без лікування в агонії.

“Побачивши, що відбувається на “зразковій” фермі, страшно уявити, які ж тоді умови на звичайних фермах?” каже Євген. — “Раніше я думав, що зоозахист не працює, але я з впевненістю тепер можу сказати, що це дійсно робоча система, і що тваринам дійсно потрібен захист. І я планую цим надалі займатися.” 

Заборона на вирощування хутра тварин також підтримується суспільством. 73,1% поляків вірить, що розведення і вбивство тварин заради хутра має бути заборонене законом, більшість з них навіть не розуміє масштабів виробництва. Так, Польща залишається однією з трьох найбільших виробників хутра у світі, а хутро таких ферм, як Ґуречкі, виходить на ринки у всьому світі, доки сильними світу цього блокуються законопроєкти про заборону виробництва хутра у Польщі.

Представники Відкритих кліток Польща також звернулись до правоохоронців за фактом жорстокого поводження з тваринами. Кадри миттєво привернули увагу польських парламентарів та викликали жвавий суспільний резонанс у країнах ЄС. Один з найвпливовіших політиків Польщі, голова керівної партії, Ярослав Качинський, зібрав пресконференцію та оголосив про суттєві зміни у законодавстві щодо захист тварин, просячи підтримати законопроєкт про відмову від хутра. Новий закон про заборону хутра в Польщі, з перехідним періодом один рік,  вже зареєстрований на сайті Уряду. 

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація