13 липня 2021

МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ FUR FREE ALLIANCE ЗАКЛИКАЄ ЗАЛИШИТИ ХУТРО В МИНУЛОМУ

Fur Free Alliance оголосили тиждень з 12 до 16 липня «Тижнем Міжнародних Дій» з метою збільшення кількості підписів під петицією про заборону хутра (#stopdeadlyfur) та залучення ще більшої кількості прихильників.

Міжнародна петиція адресована лідерам Великої Двадцятки (G20), щоб зупинити виробництво хутра. Підписати петицію можна за посиланням:

Stop deadly fur: sign the petition

Альянс нагадує, що норки заразилася COVID-19 на понад 420 хутряних фермах у дванадцяти країнах світу, і їх кількість продовжує зростати. Останній спалах коронавірусу на фермі був зареєстрований в Іспанії на початку цього місяця.

Минулого року близько 20 мільйонів норок вбили після спалахів вірусу в Данії та Нідерландах. Поки світові лідери наполегливо працюють над тим, аби зупинити поширення COVID-19 серед людської популяції у всьому світі, бездіяльність щодо тіньової пандемії, яка відбувається на хутрофермах є невиправданою.

Окрім страждань, яких зазнають норки у батарейних системах утримання, тварини, заражені COVID-19, можуть страждати від таких же симптомів, як і люди: ускладнене дихання та розлад шлунку. Хутрові ферми не тільки завдають величезних страждань тваринам, вони також становлять серйозну загрозу для здоров’я населення. Ризик у тому, що вірус, який переходить від людей до тварин, а потім назад до людей може мутувати. Вчені попередили, що норка може слугувати резервуаром для COVID-19, а це, своєю чергою, може спричинити небезпечну мутацію існуючого або зовсім інший новий вірус, що породить нову пандемію.

«Відкриті клітки» ж застерігають, що про випадки заражень на українських фермах ми, швидше за все, не дізнаємось, адже в Україні функціонують незареєстровані хутрові ферми, про які немає жодної інформації. Більше про ситуацію на хутрових виробництвах у нашій країні можна дізнатись, переглянувши документальний фільм «Норкотрафік», знятий активістами цієї весни.

«Хутрові ферми — це бомба сповільненої дії, яка несе загрозу пандемічних захворювань і звісно — це в’язниця для сотні мільйонів тварин у всьому світі. Давайте нарешті послідуємо за прогресивними країнами та припинимо вирощування хутра зараз!» — закликає Катерина Бєлкіна, голова ГО «Відкриті клітки Україна».

Fur Free Alliance — це міжнародна коаліція, яка складається з понад 50 зоозахисних організацій (серед них «Відкриті клітки Україна») з більш ніж 35 країнах світу, які разом працюють над тим, щоб припинити вирощування та відлов тварин заради хутра.

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація