10 березня 2021

НОРКОТРАФІК — ПРЕМ’ЄРА ФІЛЬМУ ПРО ХУТРОВЕ ВИРОБНИЦТВО В УКРАЇНІ

10 березня на YouTube каналі блогера та журналіста Дениса Казанського відбулась прем’єра документального фільму про хутрові ферми в Україні під назвою “Норкотрафік”, знятого активістами громадських організацій “Відкриті клітки Україна” та “Єдина Планета” за підтримки Fur Free Alliance.

Дивіться фільм за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=OCLsn11CfMg&ab_channel=DenisKazanskyi

Команда “Відкритих кліток” та “Єдиної Планети” проїхали всю країну для того, щоб дізнатися більше про хутрове виробництво. За час багатоденної подорожі активісти зафільмувати багато матеріалу та вперше в Україні ми демонструємо десятки кадрів звіроферм України зсередини.

Вже 13 країн Європи заборонили хутрове виробництво на своїх територіях. Основні причини заборони — економічні, екологічні та гуманні, а в останній рік додалась ще одна причина: інфікування вірусом SARS-CoV-2, що викликає COVID-19 на норкових фермах. Тому припинення виробництва хутра в Україні — запобігання переносу небезпечного бізнесу в нашу країну.

Автори фільму стверджують, що офіційна статистика неправдива і справжня кількість хутрових ферм в Україні невідома. У відео демонструються кадри з норкової ферми в с. Кам’янка Житомирської області, яка, за інформацією авторів, працює “в тіні”. Також у докфільмі видно порушення екологічного законодавства, зокрема, несанкційоване захоронення тушок тварин, скидання рідких відходів, порушення гігієнічних та санітарних норм під час утримання тварин і перевезення відходів тощо.

“Щороку офіційно в Україні заради хутра вбивають близько 1 млн тварин. І ця цифра постійно росте. Хутрові ферми своєю діяльністю буквально знищують екологію, шкодять людському здоров’ю та є прямою загрозою поширенням коронавірусу. Тоді, коли хутро вже давно не є необхідністю чи навіть трендом, — ділиться голова ГО “Відкриті клітки Україна” Катерина Бєлкіна. — То може вже прийшов час залишити це криваве виробництво в минулому?”

Також нагадуємо, що 21 грудня 2020 року на сайті Президента України була зареєстрована петиція https://petition.president.gov.ua/petition/110468 за заборону виробництва хутра на території України.

“Ще три роки тому жодна людина в Україні не говорила про закриття хутрових ферм. Але усвідомлення настільки динамічно приходить, що зараз вже соціологічні дослідження показують, що 54% українців за заборону хутрових ферм в Україні”, — розповідає Павло Вишебаба, голова ГО “Єдина Планета”.

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація