30 червня 2021

ЄВРОКОМІСІЯ ПІДТРИМАЛА ІНІЦІАТИВУ «КІНЕЦЬ ЕРИ КЛІТОК»

30 червня 2021 року Єврокомісія позитивно відреагувала на Європейську громадську ініціативу «Кінець ери кліток», шосту успішну ініціативу, яку підтримали понад 1 мільйон громадян ЄС. У своїй відповіді Європейська комісія викладає плани законодавчої пропозиції до 2023 року щодо заборони кліток для ряду сільськогосподарських тварин. Пропозиція надійде в рамках поточного перегляду законодавства про захист тварин відповідно до Стратегії фермерських господарств.

Ця громадська ініціатива демонструє вимогу переходу до більш етичних та стійких систем ведення господарства, у тому числі перегляд вже існуючих правил добробуту тварин в ЄС. Відповідь на цей суспільний попит є пріоритетом для Комісії, відповідно до її зобов’язань, передбачених Стратегією фермерських господарств та Європейським зеленим курсом.

Відповідь Європейської комісії на ініціативу «Кінець ери кліток»

У своїй відповіді Комісія зобов’язується до кінця 2023 р. внести законодавчу пропозицію про поступове припинення та, нарешті, заборону використання кліткових систем для всіх тварин, згаданих в Ініціативі (кури-несучки, свиноматки, телята, а також кролики, бройлери, перепілки, качки та гуси).

В рамках своєї Стратегії фермерських господарств Комісія вже зобов’язалася запропонувати перегляд законодавства про добробут тварин, у тому числі щодо транспортування та вирощування, яке зараз проходить перевірку придатності та має бути завершене до літа 2022 року.

Паралельно із законодавством та для сприяння збалансованому та економічно життєздатному переходу до фермерського господарства без кліток, Комісія буде шукати конкретні заходи підтримки у ключових суміжних сферах політики, таких як торгівля, дослідження та інновації. Зокрема, нова Спільна сільськогосподарська політика забезпечить фінансову підтримку та стимули, щоб допомогти фермерам перейти на більш зручні для тварин умови, відповідно до нових стандартів. Крім того, держави-члени можуть отримати кошти від Фонду справедливого переходу та Фонду відновлення та стійкості для підтримки фермерів у адаптації до безкліткових систем.

Наступні кроки

Оскільки припинення використання кліток потребуватиме змін до діючих систем ведення господарства, Комісія розгляне соціально-економічні та екологічні наслідки заходів, які слід вжити, та переваги для добробуту тварин в оцінці впливу. У цьому контексті публічні консультації будуть проведені не пізніше початку 2022 року. Комісія оцінить доцільність роботи щодо запропонованого законодавства, яке набуде чинності з 2027 року.

Нагадуємо, що 10 червня Європарламент закликав Європейську Комісію зробити клітки для фермерських тварин незаконними на території Європейського Союзу до 2027 року, прийнявши резолюцію щодо ініціативи європейських громадян «Кінець ери кліток».

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація