Стоп Фуа-Гра

Усі активності та заходи кампанії “Стоп Фуа-Гра” націлені на заборону експлуатації тварин задля виробництва фуа-гра

Стоп Фуа-Гра

Кампанія СТОП ФУА-ГРА націлена на заборону експлуатації тварин задля виробництва фуа-гра.

В Україні досі виробляють і продають фуа-гра, яка є продуктом насильного відгодовування гусей.

Задля досягнення цієї мети ми працюємо в різних напрямках:

  • Публікуємо матеріали розслідувань із ферм по виробництву фуа-гра, щоб викрити жорстокі реалії цієї індустрії.
  • Переконуємо політиків заборонити виготовлення фуа-гра в України на законодавчому рівні та забезпечити належне виконання цього рішення.
  • Спонукаємо українськи заклади харчування назавжди відмовитися від використання фуа-гра в їхніх меню.
  • Розробляємо нові законопроєкти, метою яких є припинення експлуатації тварин задля виробництва фуа-гра.

Примусове відгодовування гусей є безжалісною та невиправданою практикою, якій не місце в сучасній Україні.

Якщо Ви хочете припинити ці страждання – підпишіть петицію щодо заборони фуа-гра на території України.

Відвідати сайт кампанії “Стоп фуа-гра”:

stopfoiegras.com.ua →

Розвиток кампанії «Стоп фуа-гра»

У березні 2019 року ГО «Відкриті Клітки» опублікувала кадри жорстокості виробництва фуа-гра на українській фабриці та розпочала кампанію проти насильної відгодівлі птахів. Щороку десятки тисяч тварин в Україні піддавалися катуванню.

Перша перемога

У липні 2019 року холдинг «Миронівський Хлібопродукт», якому належала найбільша доля відповідного сегменту ринку та ТМ «Фуа-Гра», оголосив про припинення виробництва на цій фабриці у Снятині у зв’язку з тим, що умови виробництва не відповідають, зокрема, політиці компанії у сфері турботи про тварин. Із 1 вересня 2019 року виробництво було зупинено. Матеріали з України привернули увагу всього світу до проблеми насильного годування тварин для виробництва фуа-гра. У сюжеті ТК «СТБ» наведено дані про міжнародний резонанс навколо українського продукту примхи та жорстокості, про звернення зоозахисників до урядів Британії та Данії з вимогою заборони імпорту фуа-гра. Ми домоглися розміщення публікацій українських матеріалів міжнародними виданнями різних країн, зокрема видатне британське інтернет-видання «Independent» присвятило цій проблемі окрему колонку. У листопаді 2019 року в штаті Нью-Йорк зоозахисники домоглися заборони продажу фуа-гра. Оскільки цього року кампанія парламентарів переважно базувалася на українських матеріалах, така заборона спричинить зміни в меню більше тисячі ресторанів та ритейлерів. На сьогодні наші матеріали використовують у своїй кампанії навіть японські зоозахисники.

Робота з ресторанами або Навіщо нам ця петиція

ГО «Відкриті Клітки» від початку кампанії активно комунікують із ресторанами з метою переконати їх відмовитися від позицій у меню, де йдеться про використання жирної печінки. Активісти неодноразово проводили пікети проти ресторанів, які відверто заявили про небажання відмовлятися від цієї страви в Києві, Івано-Франківську, Львові та Чернівцях. Як наслідок, мережі закладів із різних міст почали відмовлятися від фуа-гра у своїх меню, зокрема «Asiatique», «Klukva&Brukva», «Остання Барикада», «ВАТРА», «Profiterole», «Red Pepper» та «Маестро». Окрім цього, ресторатори навіть почали закликати своїх колег наслідувати такий приклад. Кожний підпис допомагає нам стверджувати, що споживачі вимагають від бізнесу змін. Майбутнє за етичним бізнесом!

Законодавчий шанс для тварин

24 січня 2020 року депутати ВРУ, представники профільного Екокомітету та Комітету з питань здоров’я нації Яценко А. В.,Фельдман О. Б., Лабунська А. В., Дубіль В. О., Камельчук Ю. О. зареєстрували законопроєкт №2802 «Про внесення змін до закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» щодо вдосконалення захисту тварин від жорстокого поводження», який був розроблений за участі організації. Законопроєкт забороняє насильне годування заради виробництва і продажу фуа-гра та жорстоке поводження з тваринами під час годування відповідно до норм ЄС (обов’язкова цілодобова наявність свіжої питної води, заборона примусового годування, окрім як із лікувальною чи профілактичною метою, необхідність забезпечення відповідного повноцінного харчування тощо). Отже, проєкт стосується всіх тварин.

Завдяки підтримці наших читачів та грудневому збору коштів (анонімний спонсор подвоїв кожну пожертву), ми встановили сіті-лайти та біг-борди в центрах великих міст для посилення кампанії #стопфуагра та інформування більшої кількості людей про справжню ціну делікатесу. На сьогодні законопроєкт №2802 отримав позитивний висновок головного Екокомітету, а також був підтриманий українськими та міжнародними зоозахисними організаціями. Зокрема, про підтримку ЗП2802 заявив великий альянс «Eurogroup for Animals» (більше 70 організацій у понад 30 країнах). Це означає, що проєкт незабаром має вийти в сесійну залу на голосування.

Ми завжди будемо продовжувати роботу, доки тварини стають жертвами жорстоких індустрій

Команда ГО «Відкриті Клітки» навіть у режимі онлайн продовжує інформувати людей про те, що не так із фуа-гра та чому практика «гаважу» має стати історією. Для нас не важливо, в якій країні страждає тварина, ми боремося за припинення підтримки споживачами цього продукту невиправданої жорстокості до тварин. Скажіть ресторанам та мережам «Стоп фуа-гра!» та підпишіть петицію.

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація