26 квітня 2021

ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ЗАБОРОНУ ТВАРИН У ЦИРКАХ І ОБМЕЖЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ КОНТАКТНИХ ЗВІРИНЦІВ

21 квітня 2021 року був зареєстрований законопроєкт 5409, який закликає Україну, за зразком розвинутих країн, відмовитись від використання тварин у цирках, обмежити діяльність контактних зоопарків та запровадити гуманізацію відношення до тварин у розважальній сфері.

Використання тварин у цирках пов’язано з триманням тварин у негуманних умовах, застосуванням жорстоких методів дресирування, примушуванням тварин до виконання небезпечних трюків, участь у виставах зі скупченням людей, гучною музикою та яскравим освітленням, що заподіює стрес та непоправиму шкоду здоров’ю тварин.

Як відомо, жоден цирк не може забезпечити тваринам умови, які задовольняють їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби, як це передбачає чинне законодавство. Саме через це заборони щодо використання тварин у цирках в тій чи іншій формі існують у більші ніж 45 країнах світу. Прийшла черга й України.

Авторами законопроєкту 5409 стали народні депутати з різних фракцій та комітентів: Овчинникова Ю.Ю., Рудик К.О., Бондаренко О.В., Фельдман О.Б., Криворучкіна О.В., Кравчук Є.М., Боблях А.Р., Василенко Л.В., Санченко О.В., Лабунська А.В., Пушкаренко А.М., Кривошеєв І.С., Стефанишина О.А., Руденко О.С., Прощук Е.П., Маріковський О.В., Безугла М.В., Юрчишин Я.Р., Качура О.А., Грищук Р.П., Шкрум А.І., Устінова О.Ю., Камельчук Ю.О., Бобровська С.А., Жмеренецький О.С., Ляшенко А.О. Безгін В.Ю., Климпуш-Цинцадзе І.О.

Законопроєкт був розроблений за участі громадських зоозахисних, правозахисних та екологічних організацій, серед яких ГО «Відкриті клітки Україна», ВСГО «Асоціація зоозахисних організацій України», ГО «Єдина Планета», Київський еколого-культурний центр, ГО «4 лапи». Також популяризації заборони використання тварин у цирках присвячена одна з головних кампаній Uanimals.

«Сподіваємось, що парламенту IX скликання вдасться нарешті заборонити архаїчну розважальну практику і безвинні в’язні цирків отримають свій шанс на волю!» — коментує голова ГО «Відкриті клітки Україна» Катерина Бєлкіна.

Також нагадуємо, що парламент IX скликання за майже два роки роботи не прийняв жодного зоозахисного законопроєкту.

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація