23 грудня 2021

ІТАЛІЯ ЗАБОРОНИЛА ХУТРО

Нарешті, в Італії більше не будуть вирощувати тварин для хутра: історична перемога, над якою зоозахисники працювали багато років. Сенат ухвалив законопроєкт, запропонований у 2011 році з поправкою до Закону про бюджет на 2022 рік. Законопроєкт підписала сенаторка Лоредана Де Петріс та 9 інших сенаторів.

Щороку в Італії вбивали понад 60 000 норок заради хутра. Але з 1 січня 2022 року ця жорстокість більше не повторюватиметься.

“Італія – цивілізована європейська країна, яка поклала кінець жорстокій, невиправданій індустрії, яка не має більше підстав для існування в громадянському суспільстві, де цінність поваги до тварин, як до розумних істот, на першому місці”, – прокоментувала голова ГО “Відкриті клітки Україна” Катерина Бєлкіна.

Кампанія #EmergenzaVisoni, що була розпочата у 2020 році після виявлення першого спалаху Covid-19 на голландській норковій фермі, тимчасового припинення діяльність ферм була тимчасового припинена до 31 грудня 2021 року: положення, яке дозволило уникнути народження 40 000 норок, яким судилося б стати хутром, і яке значно зменшило ризик утворення нових спалахів після тих, які вже були виявлені на 2 італійських фермах.

В жовтні, була розпочата нова кампанія для того, щоб змінити цю тимчасову заборону на розведення (яка закінчиться 31 грудня) на остаточну заборону на вирощування!

Таким чином з 1 січня 2022 року в Італії введена заборона на хутрове виробництво (для всіх видів, а не тільки норок), як уже встановили майже двадцять інших європейських країн.

До 30 червня 2022 року 5 останніх ферм, які ще у 2020 році вбивали 60 000 норок на рік мають бути демонтовані.

До 31 січня 2022 року буде видано наказ Міністерства екологічного переходу, Міністерства сільського господарства та Міністерства охорони здоров’я, щоб регулювати можливу зміну власника, стерилізацію та утримання норок з колишніх хутрових ферм у заповідники/притулки.

Державні відшкодування передбачають до 3 мільйонів євро за закриття та утилізацію кожної ферми, а також 3 мільйони євро загалом для їх перетворення в агроелектричне виробництво чистої енергії, які будуть виділені до 31 січня 2022 року.

Днями з подібною заявою виступила Франція: останні дві ферми перестануть існувати вже з 1 січня 2022 року.

В Україні ж законопроєкт №2360, який передбачає заборону виробництва хутра з перехідним періодом у 5 років, вже кілька років не виноситься на голосування до сесійної зали Верховної ради.

Саме зараз ГО “Відкриті клітки Україна” проводять збір коштів на посилення інформаційної кампанії щодо використання хутряних аксесуарів та елементів одягу. Адже і хутряні аксесуари, і елементи одягу, не зважаючи на те, що вони маленькі та дешеві, завдають тваринам таку ж шкоду, як і брендові пальта та дорогі шуби. Підтримати кампанію фінансово можна за посиланням: https://opencages.com.ua/collection/do-not-buy-real-fur.

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація