15 листопада 2022

ЩО НЕ ТАК З ЗАКОНОПРОЄКТОМ 7689?

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу №7689 був зареєстрований Прем’єр-міністром України 22 серпня 2022 року. Цей документ мав на меті створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні. Прем’єр вважає, що прийняття проєкту Закону зумовлено необхідністю скасування деяких документів, застосування яких є недоцільним та економічно невиправданим, враховуючи необхідність підтримки суб’єктів господарювання у період воєнного стану в Україні у післявоєнний період. Що ж з не так із законопроєктом та чому зоозахисники та екологи б’ють на сполох?

Основне положення ЗП 7689:
Якщо говорити простими словами, то у разі якщо цей законопроєкт приймуть, буде скасовано багато дозволів. Тобто там, де раніше потрібно було отримати дозвіл і певні питання були підконтрольними, в разі прийняття 7689, процедури отримання дозволу, як і самого дозволу, не буде.

Зокрема, передбачається скасування дозволів:
на проведення наукових експериментів над тваринами;
на утримання диких тварин у неволі;
на добування мисливських тварин;
на право займатися розведенням у напіввільних умовах чи в неволі видів тварин, занесених до Червоної книги України;
на проведення заходів із залученням тварин та інші.

Що це означає для тварин?
Згідно з висновками комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування і юристів, значна кількість пунктів цього законопроєкту йде врозріз із загальноприйнятими європейськими практиками та стандартами й стануть на заваді Євроінтеграційного курсу України. Послаблення захисту екології та тварин в Україні призведе до:
Порушення основоположних засад Конституції України;
Реальної загрози життю та здоров‘ю людей внаслідок проведення неконтрольованих випробувань та експериментів з радіоактивними, хімічними та іншими небезпечними речовинами ;
Погіршення стану атмосфери внаслідок анулювання контролю діяльності, адже бізнес в погоні за прибутком не буде зважати ані на природу, ані на людей. Це завдасть істотної шкоди здоров‘ю людей в нашій, і до того непростій, екологічній ситуації;
Значних втрат бюджетів усіх рівнів;
Порушенню міжнародних зобов‘язань України та вимог для вступу в ЄС, у сфері охорони навколишнього середовища;
Збільшення контрабанди Червонокнижних тварин, погіршення умов їх утримання, відсутності обліку та контролю з боку держави.
Відсутності централізованого контролю за лімітами відстрілу мисливських тварин, що призведе до збільшення неконтрольованого полювання та значного зменшення популяцій диких тварин.
Відсутності перевірки умов утримання тварин і можливості утримувача забезпечити тварині такі умови відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відсутності захисту від жорстокого поводження експериментальних тварин та значне збільшення випадків жорстокого поводження з ними;
Вивезення за межі країни, подальшої втрати, в тому числі шляхом розкрадань та шахрайства культурних цінностей України, які є свідченням історичного становлення Українського народу, української нації, та частиною світової культурної спадщини, а отже безумовно підлягають збереженню;
Зниження рівня моральності й гуманності суспільства.

Таким чином, у законопроєкті порушений баланс між приватними інтересами суб‘єктів господарювання та українського суспільства в цілому, якому гарантується захист навколишнього природного середовища, компонентами якого є рослини та тварини, гуманне відношення до яких є моральним обов’язком людини, в інтересах нинішнього та майбутніх поколінь.
Коли Україна взяла курс на євроінтеграцію — ми взяли на себе зобов’язання уніфікувати наше законодавство відповідно до європейських норм та практик. Перед нами виставленні певні цілі для вступу в ЄС яких і так довго досягати. А пункти з цього ЗП йдуть врозріз з Європейськими стандартами, вони стануть на заваді євроінтеграційного курсу, за який ми боремось. Тому, замість просуватись в напрямку наближення до законодавства ЄС ми рухаємось назад.

Закликаємо поширювати цю інформацію, а народних депутатів не підтримувати законопроєкт №7689.

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація