25 листопада 2022

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗ ХУТРА 2022

Традиційно, ще з 60-х років, четверта п’ятниця листопада має назву «Чорна п’ятниця». До нас ця традиція прийшла відносно недавно, у 2000-х з США. В цей день в Штатах стартує перед різдвяний розпродаж. В Україні, зазвичай, знижки починаються ще з понеділка і рідко сягають хоча б 50%, проте кожного року все більше мереж роздрібної торгівлі беруть участь у цьому розпродажі та закликають споживачів купувати ще більше.

Поряд з цим, ще у 80-х, в тих же Штатах шалені знижки супроводжувалися протестом, що закликав відмовитися від купівлі хутряних виробів. Саме тоді офіційно з’явилася «П’ятниця Без Хутра» (Fur-Free Friday) — акція, що закликає не купувати речі (які можливо й не знадобляться) тільки через те, що на них пропонуються знижки. Так званий рух проти конс’юмеризму. Адже, по суті, це — спонсорство жорстоких вбивств.

У довоєнні часи, багато громадських організацій, в тому числі й «Відкриті клітки Україна», організовували різноманітні акції та протести, щоб показати споживачам жорстокість хутрової індустрії та закликати їх не робити необдуманих покупок в цей день.

На жаль, повномасштабна війна внесла свої корективи в життя кожного з нас, тому цьогоріч наша організація обмежились флешмобом у наших соцмережах, проте нагадати про криваву індустрію, від якої щороку в Україні гине близько мільйона тварин, все ж таки вирішили. Детальніше про флешмоб за посиланням.

Тим часом Європа активно рухається до повної заборони хутра. Прямо зараз відбувається збір підписів під петицією ініціативи «Європа без хутра», яка закликає заборонити вирощування хутра та імпорт виробів з хутра у ЄС. Після того, як буде зібрано 1 мільйон підписів, Європейська комісія зобов’язана відреагувати та вжити заходів.

Автори петиції нагадують, що Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) висловив серйозне занепокоєння тим, що еволюція вірусу COVID-19 в норок може підірвати ефективність майбутніх вакцин для людей і з часом може викликати інші варіанти вірусу.

«Виробництво хутра є неймовірно марнотратним і токсичним процесом, що становить загрозу для місцевого біорізноманіття та здоров’я людей. Пора залишити хутро в історії», — вважає голова ГО «Відкриті клітки Україна» Катерина Бєлкіна.

У 2021 році «Відкриті клітки» зняли документальний фільм «Норкотрафік» про хутрову промисловість в Україні.

Вподобайте нас у соцмережах

Дізнавайтеся все про нашу роботу!

Приєднуйся до 473 людей, яким не байдужа доля тварин на фермах.

Відкриті клітки

Зоозахисна організація